صفحه اصلي > اخبار  دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های کشور
چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠


ارتباط

اخبار > حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم:
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم:

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، ضمن حضور در مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، با بیان اینکه حضور قرآن در فضای توجه دانشجویان یک حضور معنا دار است، تصریح کرد: از دانشگاه تراز و دانشجویان مؤمن و انقلابی انتظار داریم در این صحنه‌ها جدی‌تر دیده شوند.

وی افزود: دانشجویانی که برای بدنه کارشناسی کشور در بخش‌های مختلف تخصصی تربیت می‌شوند، باید افرادی باشند که با کلام رب و سخن معبود آشنا بوده و با آن انس داشته باشند و در آن قالب بتوانند با بهره‌گیری از ویژگی‌های قرآن، رفتار مؤمنانه به نمایش بگذارند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: دانشگاهیان در فضای بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، فضای آرمانی از یک دانشجوی مؤمن را به نمایش گذاشتند.

بخش دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که مدیریت آن در این دوره با حکم رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به دانشگاه فرهنگیان واگذار شده بود، با شکوه هرچه تمام‌تر به کار خود پایان داد.

برگزاری بیش از چهل نشست علمی با حضور استادان، فرهیختگان و اندیشمندان حوزه قرآن و عترت، اجرای نمایشنامه‌های قرآنی، ورکشاپ‌ها و کارگاه‌های متعدد هنری، ارائه محصولات دانشگاهی، تمثیل نمادین آیه سوره نور، رونمایی از نرم افزار و اپلیکیشن‌های قرآنی و تازه‌های نشر، گوشه‌ای از برنامه‌های این دوره از نمایشگاه بود.

در این میان حضور شخصیت‌های علمی، کشوری و لشگری و بازدید آنها از بخش دانشگاهی بیش از هر دوره توجه مخاطبان را به‌خود جلب می‌کرد.

بازدید تفصیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رييس و معاون فرهنگی سياسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، رییس جهاد دانشگاهی، معاونین وزارت علوم و بهداشت، مدیران دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگیان و پیام‌نور، انگیزه غرفه داران بخش دانشگاهی را برای فعالیت‌های هرچه بیشتر این بخش دو چندان نمود.

لازم به ذكر است دانشگاه پيام‌نور بنا به تصيم شورای هماهنگی فعاليت‌های قرآن و عترت دانشگاه ميزبان اين رويداد قرآنی در سال آتی می‌باشد.


١٣:٢٩ - سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٤٢٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه