صفحه اصلي > اخبار  مديريت فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦
ارتباط

اخبار > شرکت 12 هزار تن در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی در قم
 


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت 12 هزار تن در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی در قم

محمد حسن نادری روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد، 9 هزار و 330 دانشجو و 2 هزار و 791 استاد و کارمند دانشگاه علمی کاربردی در بخش های مختلف این دوره از مسابقات شرکت کردند.
وی افزود: این دوره نسبت به دوره قبل با رشد 10 درصدی همراه بود که نشانگر ترویج مفاهیم قرآنی در بین مردم است.
وی گفت: از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال فراخوان این جشنواره صورت گرفت و شرکت کنندگان در مرحله استانی در اردیبهشت و خردادماه امسال شرکت کردند و مرحله شفاهی در دو بخش خواهران و برادران از ششم مهرماه به مدت دو روز در قم آغاز شد.
نادری افزود: جشنواره در 6 بخش شفاهی، کتبی، ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری و در 36 رشته برگزار که بیش از 400 اثر به دبیرخانه ارسال شد.
وی ادامه داد: داوری بخش ‎های هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری و مرحله کتبی در مردادماه و شهریورماه امسال صورت گرفت و مرحله نهایی شفاهی در مهرماه انجام شد و در پایان جشنواره از 138 تن از دانشجویان، استادان و کارکنان برگزیده تجلیل می ‎شود، ضمن این که برگزیدگان این جشنواره در مرحله ملی بین دانشگاهی نیز در آبان ماه حضور پیدا می‎ کنند.
دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به آغاز جشنواره از سال 1384 گفت: جشنواره قرآن و عترت با تصویب شورای فرهنگی دانشگاه هر سال در یکی از استان های کشور برگزار می شد که از سال 1394 به علت ظرفیت های استان قم در حوزه های دینی و قرآنی، برگزاری آن به این استان واگذار شد.
8138 / 1175 خبرنگار: فرزانه پیری** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی


١٥:١٥ - يکشنبه ١٨ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٤٣٩١    /    تعداد نمایش : ٢١١٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه