صفحه اصلي > اخبار  دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های کشور
جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٨


ارتباط

اخبار > نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری مراسمی با موضوع پشت پرده وهابیت برگزار نمود
 


  چاپ        ارسال به دوست

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری مراسمی با موضوع پشت پرده وهابیت برگزار نمود

معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری حجت الاسلام و المسلمین علی خیرآبادی، در خصوص پیدایش فرقه وهابیت گفت: وهابیت که از سوی مسلمانان به گروهی به نام سلفی ها داده شد، از قرن هشتم هجری توسط  احمدبن عبدالحلیم معروف به ابن تیمیه در سال (۶۶۱ ق) در شهر حران یکی از شهرهای عراق متولد گردیدشکل گرفت و در قرن دوازدهم سازمان یافت و در قرن چهاردهم هجری توسط محمد بن عبدالوهاب بن سلیمان تیهمی درشهر عیینه از شهرهای نجد به اوج خود رسید.

وی این مکتب را به عنوان کالای استعماری توسط کشور انگلستان معرفی کرد که کشورهای استعمارگر توانستند از این فرقه،جهت تزریق توطئه های خود بر علیه مسلمین جهان استفاده نمایند.

ایشان ضمن اشاره به ساختگی بودن احادیث این فرقه افزود:یکی از احادیثی که این فرقه به آن اشاره دارند بحث یجسمانیت خداوند است.آنها  جسمانیت خدای عالم را به عنوان یک اصل مسلم معرفی می کنند و خیلی عجیب است که می گویند : نه شرعی و نه عقلی در این زمینه نداریم و اگر کسی برخلاف این بگوید ، این جهالت و ضلالت است.

وی،ضمن تاکید بر استفاده درست از  فضای مجازی در جهت تضعیف عقاید و یا بهره گیری در مقابله تهدیدات موجود،خواستار دقت و تامل جوانان در مباحث دینی و اعتقادی دین اسلام شد  و بیان داشت: جوانان ما باید دقت داشته باشند که امروز دشمنان اسلام با تقویت وهابیت، می خواهند علیه  اسلام سم پاشی کنند تا مانع گسترش این دین مبین در جهان شوند. واگر به نگاهی به کشورهای عربی بیندازسیم متوجه جنگ های ظالمانه در یمن،سوریه،حلب و...می شویم که لطمات ناشی از حکومت مبتنی بر وهابیت  توسط آل سعود برجهان اسلام است.

لازم به ذکر است این مراسم در سه نوبت برای دانشجویان (یکشنبه ۱۹اردیبهشت ظهر۱۱/۳۰تالاشریعتی)،اساتید(یکشنبه۱۹اردیبهشت سالن کنفرانس سازمان مرکزی) و کارکنان( دوشنبه۲۰اردیبهشت ماه ۷/۳۰صبح مهدیه)برگزارشد.٠٨:١٩ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٢٢٤٦    /    تعداد نمایش : ٧٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه